Zespół

Antoni Umecki

Specjalista Psychiatrii Dzieci i Młodzieży

niezwykle doświadczony lekarz z wieloletnią praktyką  pracy w trudnych warunkach.  Ukończył pierwszy wydział Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. Doświadczenie zawodowe zdobywał podczas staży w Szpitalu Nowowiejskim oraz Samodzielnym Publicznym Dziecięcym Szpitalu Klinicznym w Warszawie oraz pracy w Oddziale Psychiatrycznym dla Młodzieży Mazowieckiego  Centrum Neuropsychiatrii, Poradni  Zdrowia Psychicznego Mazowieckiego  Centrum Neuropsychiatrii, Oddziale dziennym psychiatrycznym dla dzieci i młodzieży w Instytucie “Pomnik - Centrum Zdrowia Dziecka”, jako lekarz konsultujący i kierownik izby przyjęć Mazowieckiego  Centrum Neuropsychiatrii; . Aktualnie - pracuje w zespole Centrum Psychiatrii i Psychoterapii - Emotikon, Poradni Psychiatrycznej w Środowiskowym Centrum Zdrowia Psychicznego Dzieci i Młodzieży  w Instytucie “Pomnik - Centrum Zdrowia Dziecka” oraz jako kierownik merytoryczny II poziomu Środowiskowego Centrum Zdrowia Psychicznego w CZD.

W procesie diagnostyczno-leczniczym najważniejsze jest dla mnie zrozumienie  indywidualnego świata pacjenta, na który składa się rzeczywistość intrapsychiczna i interpersonalna, uwzględniając specyfikę wieku rozwojowego. Bardzo ważny jest dla mnie również dobry kontakt z pacjentem i jego rodziną, profesjonalna diagnoza i skuteczne leczenie. 

Anna Umecka

specjalista psychiatrii, specjalista psychiatrii dzieci i młodzieży

Jestem absolwentką Akademii Medycznej w Białymstoku. Tytuł specjalisty psychiatrii dorosłych uzyskałam w Klinice Psychiatrii Szpitala Klinicznego w Lublinie. Program specjalizacji z psychiatrii dzieci i młodzieży realizowałam w Mazowieckim Centrum Neuropsychiatrii w Zagórzu. 

Wieloletnie doświadczenie w pracy z pacjentem dziecięcym i młodocianym zdobywałam między innymi w Oddziale Psychiatrycznym dla Dzieci w Szpitalu Wojewódzkim w Kielcach, w Oddziale Psychiatrycznym dla Dzieci w Szpitalu Wojewódzkim w Lublinie, w Oddziale Psychiatrycznym dla Młodzieży oraz w Poradni Zdrowia Psychicznego Mazowieckiego Centrum Neuropsychiatrii, w Ośrodku Rehabilitacji Uzależnień i Podwójnej Diagnozy w Zagórzu. Aktualnie pracuję w Oddziale Dziennym Psychiatrycznym w Środowiskowym Centrum Zdrowia Psychicznego Dzieci i Młodzieży w Centrum Zdrowia Dziecka. 

Istotne  jest dla mnie całościowe zrozumienie problematyki pacjenta i zaoferowanie adekwatnych narzędzi w procesie zdrowienia.    

Ewelina Królicka

Specjalistka psychiatrii i psychiatrii dzieci i młodzieży

Studiowała na Akademii Medycznej w Białymstoku. Ukończyła specjalizację z psychiatrii dorosłych w Klinice Psychiatrii Szpitala Klinicznego w Lublinie, a następnie w Mazowieckim Centrum Neuropsychiatrii – specjalizację z psychiatrii dzieci i młodzieży.

Doświadczenie zawodowe zdobywała pracując w :

Oddziale Psychiatrii Młodzieży Szpitala w Garwolinie, Oddziale Całościowych Zaburzeń Rozwoju Szpitala Mazowieckiego w Garwolinie, Oddziale Psychiatrii Młodzieży w Józefowie, Poradni Zdrowia Psychicznego Mazowieckiego Centrum Neuropsychiatrii, Środowiskowym Centrum Zdrowia Psychicznego dla Dzieci i Młodzieży na Bielanach. Pracowałam również jako lekarz konsultujący na Izbie Przyjęć Oddziału Psychiatrycznego dla dzieci i młodzieży  w Łańcucie, w Garwolinie, a także w Mazowieckim Centrum Neuropsychiatrii.

Aktualnie pracuję w Oddziale Dziennym Psychiatrycznym dla Dzieci i Młodzieży Mazowieckiego Centrum Neuropsychiatrii i Oddziale Dziennym Psychiatrycznym dla Dzieci i Młodzieży w Środowiskowym Centrum Zdrowia Psychicznego Dzieci i Młodzieży w Centrum Zdrowia Dziecka. 

Bardzo ważna dla mnie jest dobra komunikacja z pacjentem i rodziną, pozwalająca na swobodne zadawanie pytań, dzielenie się wątpliwościami, co zwiększa szansę na otrzymanie odpowiedzi i dobrą dalszą współpracę.. Lekarzowi natomiast pozwala na precyzyjną diagnozę i wskazywanie adekwatnych dróg działania leczniczego. 

Maria Orkan-Łęcka

Kiedy warto pomyśleć o konsultacji psychiatrycznej?

Konsultacja psychiatryczna jest wskazana, jeśli obserwujecie Państwo u swoich dzieci takie objawy, jak między innymi:

Utrzymujący się smutek, brak lub zmniejszenie przeżywania radości, zwiększona męczliwość, nadmierne poczucie winy, pojawienie się trudności w nauce, drażliwość, unikanie kontaktów, zniechęcenie do życia, myśli samobójcze, problemy ze snem, ciągłe zmęczenie, trudności w skupianiu się, zmiana apetytu (brak lub napady apetytu), dolegliwości somatyczne mimo braku powodów ich występowania

Przewlekłe uczucie bliżej nieokreślonego niepokoju; silny, irracjonalny lęk przed jakimś bodźcem (fobie); ataki paniki; zamartwianie się, niemożność odpoczynku, relaksu, lęk o zdrowie mimo badań i konsultacji wykluczających problemy zdrowotne, dolegliwości somatyczne nie mające potwierdzenia w badaniach

Uporczywe powtarzanie czynności mimo braku takiej potrzeby i braku sensu tego działania, silna potrzeba, przymus wykonywania czynności w określony sposób czy określoną liczbę powtórzeń , z poczuciem, że chroni to przed jakimś niebezpieczeństwem czy nieprzyjemnością, nadmiarowe dbanie o czystość, niemożność zapanowania nad długimi kąpielami

Wojciech Pokój

Mgr Wojciech Pokój psycholog, absolwent UW, specjalista psychoterapii uzależnień certyfikowany przez Krajowe Biuro ds. Przeciwdziałania Narkomanii. Psychoterapeuta poznawczo – behawioralny. W takcie 4 letniej szkoły podyplomowej psychoterapii poznawczo – behawioralnej SWPS. 


Doświadczenie zdobywał m.in. w Ośrodku Leczenia Uzależnienia i Podwójnej Diagnozy w StMungo’s w Londynie, w Poradni Leczenia Uzależnień i Współuzależnienia przy ul. Mariańskiej 1 oraz Klinice Psychiatrii, Stresu Bojowego i Psychotraumatologii Wojskowego Instytutu Medycznego. Pracuje zarówno z klientami indywidualnymi oraz prowadzi grupy rozwojowe i terapeutyczne. Prowadzi również szkolenia i webinary.

Prowadzi konsultacje i terapie osób doświadczających trudności w codziennym funkcjonowaniu, zaburzeń nastroju, zaburzeń lękowych, zaburzeń osobowości oraz w zakresie uzależnień od substancji psychoaktywnych i uzależnień behawioralnych (np. Internet, gry, hazard). 


Pracuje z osobami dorosłymi oraz młodzieżą od 13 r.ż.

Karolina Szwed

Absolwentka psychologii na Akademii Pedagogiki Specjalnej im. Marii Grzegorzewskiej w Warszawie. W trakcie studiów była członkinią zespołu badawczego nad socjalizacją i agresją SAGlab oraz asystentką badań w Instytucie Biologii Doświadczalnej im. M. Nenckiego PAN. Brała czynny udział w konferencjach naukowych podczas których prezentowała wyniki badań własnych w obszarze psychologii pozytywnej oraz zaburzeń nastroju.

Doświadczenie w pracy z dziećmi i nastolatkami zdobywała m.in w Instytucie „Pomnik –

Centrum Zdrowia Dziecka”, w Mazowieckim Centrum Neuropsychiatrii, w Fundacji

„Silentio” oraz w Powiślańskiej Fundacji Społecznej.

Ukończyła dwustopniowe szkolenie Trenera Umiejętności Społecznych. Jest certyfikowaną diagnostką narzędzi ADOS-2, Stanford Binet 5 oraz MMPI-2.

Ukończyła szkolenie Profilaktyka i terapia uzależnień behawioralnych oraz Studium

Profilaktyki Problemów Czynnościowych organizowane przez Krajowe Biuro do Spraw

Przeciwdziałania Narkomanii oraz Fundację Praesterno.

Na co dzień pracuje w Centrum Zdrowia Psychicznego Piaseczno, gdzie udziela wsparcia psychologicznego oraz na Oddziale Dziennym dla dorosłych, gdzie prowadzi zajęcia grupowe.

W Emotikonie udziela wsparcia psychologicznego, prowadzi zajęcia z Treningu Umiejętności

Społecznych oraz przeprowadza diagnozy pod kątem zaburzeń ze spektrum autyzmu, ADHD, zaburzeń lękowych oraz depresji.

Marta Pokój

Marta Pokój – psycholog, psychoterapeutka poznawczo– behawioralna i terapeutka schematów w trakcie certyfikacji, psychoterapeutka uzależnień. 

Ukończyła Wydział Psychologii Uniwersytetu Warszawskiego. Odbyła czteroletnie podyplomowe szkolenie w Centrum Terapii Poznawczo-Behawioralnej. Należy do Polskiego Towarzystwa Terapii Poznawczej i Behawioralnej.
Ukończyła akredytowane przez The International Society of Schema Therapy szkolenie
z terapii schematów. Aktualnie jest w procesie certyfikacji.
Ukończyła trzyletnie studia podyplomowe w Instytucie Psychologii Zdrowia, gdzie uzyskała tytuł psychoterapeuty uzależnień akredytowany przez Krajowe Biuro ds. Przeciwdziałania Narkomanii. 

Doświadczenie zdobywała m.in. w Instytucie Psychiatrii i Neurologii w Warszawie, Klinice Stresu Bojowego, Poradniach Leczenia Uzależnień oraz w Świetlicach Socjoterapeutycznych. Na co dzień prowadzi konsultacje psychologiczne, psychoterapię młodzieży oraz osób dorosłych doświadczających problemów ze stresem, znajdujących się w trudnych sytuacjach życiowych, doświadczających zaburzeń emocjonalnych, lękowych, zaburzeń odżywiania.

Aktualnie pracuje w Środowiskowym Centrum Zdrowia Psychicznego IP Centrum Zdrowia Dziecka. Swoją pracę poddaje regularniej superwizji u certyfikowanych superwizorów PTTPB i terapii schematów.

Ola Zasada

Jestem psychologiem i psychoterapeutką. 

Ukończyłam Podyplomową Szkołę Psychoterapii Poznawczo-Behawioralnej i Terapii Schematów. Obecnie jestem w trakcie certyfikacji. Doświadczenie kliniczne zdobywałam między innymi w Instytucie Psychiatrii i Neurologii, w Poradni Odwykowej oraz w Szpitalu Wolskim na Oddziale Dziennym Psychiatrycznym.

Prowadzę konsultacje psychologiczne oraz psychoterapię indywidualną osób dorosłych i młodzieży powyżej 16 roku życia. 

Pomagam osobom znajdującym się w kryzysach życiowych, mającym trudności w radzeniu sobie ze stresem, niską samooceną, cierpiącym z powodu problemów w relacjach z innymi oraz zmagającym się z zaburzeniami: nastroju, lękowymi jak również osobowości. 

W swojej praktyce korzystam z metod terapii poznawczo – behawioralnej oraz elementów terapii schematu. Swoją pracę poddaję regularnej superwizji.

Dominik Próchniak

Psycholog; Psychoterapeuta Poznawczo-Behawioralny

Psycholog, Certyfikowany psychoterapeuta Poznawczo - Behawioralny. Absolwent Psychologii na Wydziale Filozoficznym Uniwersytetu Jagiellońskiego. Członek Polskiego Towarzystwa Terapii Poznawczej i Behawioralnej.

Praktykę w pracy zdobywał w Młodzieżowym Ośrodku wychowawczym dla Chłopców w Krakowie, na Oddziale psychiatrii Dzieci i Młodzieży Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie oraz w Instytucie Psychiatrii i Neurologii w Warszawie. Obecnie współpracuje z Oddziałem Dziennym Psychiatrycznym dla Dzieci i Młodzieży w Mazowieckim Centrum Neuropsychiatrii.

Specjalizuję się w psychoterapii dzieci i młodzieży z zaburzeniami ze spektrum autyzmu, ADHD, zaburzeniami emocji i zachowania. Prowadzi terapię indywidualną dzieci i młodzieży oraz indywidualny trening umiejętności wychowawczych dla rodziców

Ulma